Chiny ostatecznie będą największym rynkiem Tesli

Zdaniem jednej z amerykańskich firm, inwestorzy firmy Tesla powinni być podekscytowani swoim potencjałem na największym rynku motoryzacyjnym na świecie. Piper Jaffray powtórzył swoją ocenę wzrostu w odniesieniu do akcji firmy Tesla, przewidując, że producenci samochodów elektrycznych będą się rozwijać w Chinach bardzo dynamicznie.

Chiny mogłyby ostatecznie stać się największym źródłem przychodów Tesli, powiedział we wtorek Alexander Potter.

 

Sprzedaż Tesli w Chinach wzrosła w ubiegłym roku do poziomu 1,07 mld USD z 319 milionów dolarów w 2015 roku. Jak wynika z ostatnich doniesień medialnych, Chiny mogą chcieć dostosować swoje przepisy wymagające od międzynarodowych firm współpracy z lokalną firmą w celu produkcji pojazdów w kraju. Wall Street Journal poinformował w poniedziałek, że kraj Azji rozważa zmiany tej regulacji.


Odkrywamy, że większość chińskich samochodów dostawczych odbiega konstrukcyjnie do aut Tesli … i realnie to właśnie Tesla jest najbardziej zdolna do konkurowania z chińskimi producentami, którzy z pomocą rządu mogą stać się największymi graczami na globalnym rynku EV – informuje Potter.

Z drugiej strony, analityk Bernstein, Toni Sacconaghi, powiedział inwestorom w środę, aby uniknąć zakupu akcji Tesla w bieżącej wycenie z powodu ryzyka produkcji Model 3.

Akcje spółki spadły o 0,7 procent w środę.