Renault prezentuje nowy bolid na nadchodzący sezon Formuły E

W przyszłym sezonie Formuły E zespół Renault e.dams będzie startował z nowym modelem – Renault ZE17. Karoseria została pokryta kolorem jasnobrązowym, co jest znakiem rozpoznawczym elektrycznych modeli Renault ZE. Ponadto projekt oparty jest na białych elementach i linii poziomej w stylu samochodów Formuły 1 Renault . 


W kokpicie ZE17, zasiądą Sébastien Buemi i Nicolas Prost. Sponsorami zespołu w nadchodzącym sezonie będą firmy: HP, Richarda Mille’a i 8JS oraz Acronis – założona w 2003 roku, globalna firma specjalizuje się w rozwiązaniach zabezpieczających w chmurze.

Renault jest obecnie jedynym producentem, który uczestniczy w Formule 1 i Formule E. Nasza silna pozycja w Formule E wynika w dużej mierze z doświadczeń, jakie nabyliśmy w Formule 1 od czasu wprowadzenia pierwszych systemów hybrydowych w 2009 roku. – mówi Cyril Abiteboul, Dyrektor Zarządzający Renault Sport Racing

Z punktu widzenia włodarzy zespołu głównym zadaniem nadchodzącego sezonu jest rozdzielenie zasobów w sposób istotny pomiędzy walką o obronę tytułu z zasadniczo niezmiennymi zasadami technicznymi a przygotowaniem do piątego sezonu, który będzie charakteryzował się fundamentalnymi innowacjami.