Wrocławska fabryka Volvo zelektryfikuje polskie miasta

Wrocławska fabryka Volvo zelektryfikuje polskie miasta

W fabryce Volvo we Wrocławiu coraz więcej pojawia się zamówień na elektryczne autobusy miejskie. Do tej pory – głównie z zagranicy. Obecnie szwedzki producent, wraz z największą europejską fabryką we Wrocławiu, kończy dostawę 35 nowoczesnych hybryd dla miasta Sosnowiec i deklaruje dalszy aktywny udział w rozwoju elektromobilności w Polsce.


Volvo eksportuje głównie hybrydowe/elektryczne autobusy komunikacji miejskiej z fabryki we Wrocławiu – są one częścią transportu publicznego w wielu krajach, w tym w Szwecji, Danii, Norwegii, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Szwajcarii, Hiszpanii, Luksemburgu, Austrii i Holandii . Do tej pory Volvo dostarczyło ponad 3,500 elektrycznych autobusów operatorom transportu publicznego. Obecnie spółka dostrzega zwiększone zainteresowanie polskich miast. Wynika to z troski władz lokalnych o środowisko i komfort mieszkańców, a także o możliwość finansowania zakupu nowych autobusów z unijnymi środkami na zelektryfikowany transport publiczny.

Polska jest dziś wiodącym dostawcą autobusów elektrycznych do miast europejskich. Cieszymy się, że polskie fabryki, takie jak fabryka Volvo we Wrocławiu, mogą konkurować na wymagającym rynku europejskim.