Konkurs na prototyp polskiego samochodu elektrycznego ruszy w listopadzie

Konkurs na prototyp polskiego samochodu elektrycznego ruszy w listopadzie

ElectroMobility Poland jest spółką odpowiedzialną za realizację rządowego projektu pierwszego, polskiego produkowanego seryjnie pojazdu elektrycznego. 


Po wrześniowym sukcesie konkursu na wizualizację nadwozia, przyszedł czas na rozpoczęcie drugiego etapu, który wyłonić ma prototyp polskiego elektryka. Pod koniec listopada EMP ma uruchomić procedurę konkursową, która skierowana będzie przede wszystkim do producentów pojazdów i komponentów z branży motoryzacyjnej. 

Celem jest pozyskanie dobrych, funkcjonalnych prototypów. Chcieliśmy dać szansę polskim, zdolnym zespołom, które pracowały nad prototypami, aby mogły te prace sfinalizować. Liczymy, że po roku pracy te prototypy będą gotowe, by wyjechać na ulice. W ramach ElectroMobility Poland powołany zostanie zespół, który będzie oceniał jakość tych prototypów, i na koniec jeden zespół i jeden prototyp zostanie zaproszony do przedsięwzięcia produkcyjnego – powiedział Piotr Zaremba, szef projektu EMP

Zadaniem ElectroMobility Poland będzie nadzorowanie budowy prototypu oraz przygotowanie produktu do wypuszczenie na rynek.