BMW i Toyota ostrzegają o kosztach elektrycznych aut przyszłości

BMW i Toyota ostrzegają o kosztach elektrycznych aut przyszłości

W ciągu ostatnich miesięcy BMW zwiększyło swoje zaangażowanie w rozwój elektromobilności. Według prognoz w roku 2025, bawarski producent będzie mógł pochwalić się 25 modelami aut elektrycznych. Partner BMW w kilku przedsięwzięciach znalazło partnera pod postacią innego koncernu. Toyota, bo o niej mowa jest również zaangażowany w produkcję hybryd elektrycznych i plug-in. 


Gigantyczny japoński konglomerat planuje wydać 1 trylion jenów (6,7 mld funtów) na badania i rozwój elektromobilności w tym roku, aby docelowo obniżyć koszty procesu produkcji. Obie firmy są zaniepokojone rosnącymi kosztami pojazdów elektrycznych.

Nie tylko musimy rozwijać te wiodące technologie, ale także je komercjalizować” – powiedział Osamu Nagata, dyrektor finansowy Toyoty. Aby to osiągnąć, musimy zwiększyć wydatki na badania i rozwój. Musimy przyspieszyć redukcję kosztów. 

Harald Krüger, przewodniczący zarządu BMW, powiedział natomiast: Inwestujemy znaczne środki w elektromobilność, co pozwali nam utrzymać wiodącą pozycję w zakresie innowacji i ekologicznego transportu.

BMW zainwestuje 400 mln euro w rozbudowę centrum badawczo-rozwojowego w Monachium oraz ma w planach rozbudowę centrum Dingolfing w Bawarii, które produkuje silniki elektryczne dla pojazdów niemieckiego giganta.