Nowe stacje Tesli

Nowe stacje Tesli

Tesla poczyniła duży postęp w zakresie projektowania nowego rodzaju stacji ładowania z wykorzystaniem paneli słonecznych.


Stacje są częścią większego planu Tesli, który zakłada ulokowanie stacji ładowania z dodatkowymi udogodnieniami na popularnych trasach międzystanowych, gdzie kierowcy Tesli muszą doładowywać pojazd w trakcie podróży. Dwie pierwsze stacje mają zostać wybudowane w Kalifornii. Jedna z nich znaleźć ma się w Kettleman City między Los Angeles i San Francisco, a drugia w Baker między Los Angeles, a Las Vegas.

Dwóch fanów Tesli zatrzymało się na nowo wybudowanej stacji, aby podzielić się zdjęciami salonu producenta oraz całą infrastrukturą, która ma pozwolić kierowcy w sposób jak najbardziej komfortowy naładować swój pojazd.

Jak wynika ze zdjęć Tesla zamierza używać nowego rodzaju stacji do prezentacji swoich firmowych produktów – szczególnie produktów Tesla Energy, takich jak panele słoneczne i Powerwall 2. Jest to szczególnie interesujące, ponieważ te stacje wyposażone są w układy słoneczne, które pomagają zasilać ładowarki. Z tyłu stacji, pojawiają się również nowe urządzenia, których nie sposób uraczyć na obecnych stacjach Supercharger.

Tesla pracuje nad nowymi stacjami od miesięcy, ale nie sposób odnieść wrażenia, że starają się je ukończyć tuż przed jutrzejszą premierą ciężarówki Tesli.