Tesla Roadster zaskakuje osiągami

Tesla Roadster zaskakuje osiągami

Podczas ostatniej konferencji Tesli została zaprezentowana pierwsza pół-autonomiczna ciężarówka firmy, lecz to nie jedyna niespodzianka przygotowana przez Elona Muska.

Amerykański koncern pojazdów elektrycznych zaprezentował również model Tesli Roadster. Ceny tego modelu rozpoczną się od 200 000 $, z wymaganą przedpłatą w wysokości 50 000 $. Osoby chcące nabyć pojazd mogą już składać zamówienia.

Pierwsze sprzedane 1000 modeli to modele Founder’s Series, które kosztują 250 000 USD. Produkcja ma się rozpocząć do roku 2020. Jeśli model Tesli Roadster okaże się dużym sukcesem, rynek supersamochodów może czuć  narastającą konkrecję, która niewątpliwie daje wiele świeżych rozwiązań, które podobają się współczesnym kierowcą. Jedynymi porównywalnymi samochodami pod względem parametrów do Roadstera Tesli są hybrydowe supersamochody zbudowane przez McLarena (P1), Ferrari (LaFerrari) i Porsche (918 Spyder), które kosztują około 1 miliona dolarów. Natomiast nadchodzący Aston Martin Valkyrie i Mercedes-AMG Project One będą kosztować około 3 miliony dolarów za samochody, a i tak finalnie mogą okazać się wolniejsze od pojazdu Tesli.

Jeśli Tesla zbuduje szybszy, tańszy i całkowicie elektryczny supersamochód za 1/4 ceny aktualnych konwencjonalnych konstrukcji, to cały rynek może być zmuszony do zmiany założeń, które były powielane przez lata.