Północna Karolina rozwija sieć ładowarek

Naładowanie samochodu elektrycznego nie jest tak proste, jak zatrzymanie się na stacji benzynowej i zatankowanie pojazdu konwencjonalnego. Stacji ładowania wciąż jest stosunkowo niewiele i duża część kierowców podczas dłuższych tras, musi skrupulatnie planować każdy kilometr podróży. Na przeciw kierowcom elektryków wychodzą władze Północnej Karoliny, które starają się zwiększyć ilość punktów ładowania w regionie.

Firmy zewnętrzne również próbują zmienić ten stan rzeczy. Tesla niedawno zainstalowała kilka swoich Superchargerów w okolicy North Hills w myśl zasady, że dodatkowe ładowarki pomagają kierowcą optymalniej planować dłuższe podróże.


Stacje ładowania pojazdów powinny być zainstalowane w centrach handlowych, wzdłuż głównych szlaków komunikacyjnych, aby kierowcy wiedzieli, że mogą podłączyć się w trakcie podróży – powiedział Brodd.


Brodd powiedział, że w Północnej Karolinie jest około 7500 pojazdów elektrycznych, a liczba ta rośnie o około 50 procent rocznie pomimo nadal niskich cen gazu. Rosnąca liczba pojazdów bez gazu oznacza, że istnieje większe zapotrzebowanie na ładowarki umiejscowione przy drogach publicznych.


Obserwujemy znaczny wzrost infrastruktury – powiedział Brodd.