General Motors redukuje koszty produkcji elektryków

General Motors redukuje koszty produkcji elektryków

General Motors zapewnia inwestorów, że kolejna generacja pojazdów elektrycznych będzie kosztować firmę o 30 procent mniej niż obecnie, dzięki czemu po wprowadzeniu w 2021 roku nowych modeli, firma ma nadzieję na duże wzrosty sprzedażowe.


Barra twierdzi, że GM posiada wystarczający kapitał, aby sfinansować badania na rozwój zarówno pojazdów o napędzie konwencjonalnym jak i alternatywnym (w tym elektrycznym). 


Oto więcej szczegółów z prezentacji Barry:

Oczekuje, że w ciągu czterech lat obniżymy koszty zasilania ogniw baterii z 145 USD za kilowatogodzinę energii elektrycznej do 100 USD, przy zachowaniu zasięgu ponad 300 mil. Konstruowane przez GM akumulatory mają magazynować więcej energii, niż dotychczasowe. Obecny model producenta Chevrolet Bolt może przejechać do 238 mil na jednym ładowaniu.

CEO Mary Barra przedstawiła prognozę na konferencji Barclay’s Global Automotive w Nowym Jorku. Pomimo ogłoszenia, akcje GM spadły o 7 centów do poziomu 42,93 dolarów.

GM planuje zmniejszyć produkcję pojazdów elektrycznych i koszty ponoszone na rozwój poprzez zintegrowanie akumulatora z konstrukcją pojazdu i budowę wielu modeli na jednej płycie podłogowej, w tym SUV-ów i luksusowych samochodów. GM zobowiązał się do wprowadzenia 20 nowych elektryków do 2023 r., Dwa nowe modele mają pojawić się już za 18 miesięcy.

Firma spodziewa się rozłożenia kosztów na większą ilość pojazdów. GM sprzedaje obecnie mniej niż 50 000 pojazdów elektrycznych na całym świecie. W roku 2025 poziom sprzedaży globalnej ma osiągnąć pułap miliona egzemplarzy.