Elektryczne skutery Yugo w Hiszpanii i Francji

Hiszpańska firma Yugo oferuje możliwość wypożyczenia elektrycznego skuteru na minuty co zostało nazwane usługą typu ride-share. Sharing skuterów Yugo został przetestowany na rynku hiszpańskim, gdzie firma posiada już 210 skuterów elektrycznych we flocie, 15 000 użytkowników i ok. 5-8 jazd dziennie.


Wypożyczenie elektrycznego skutera Yugo jest możliwe w hiszpańskich miastach: Barcelonie, Valenci  i Madrycie. Dzięki dużemu zainteresowaniu usługą w Hiszpanii, właściciele Yugo zdecydowali się na zagraniczną ekspansję do Bordeaux. We francuskim mieście zostanie wprowadzonych 50 skuterów. Co ważne będą one miały wymienne akumulatory każdy o zasięgu 60 km, wyprodukowane przez PinkMobility. Użytkownicy będą mogli standardowo skorzystać z aplikacji Yugo. Umożliwia ona zarezerwowanie skutera i podpięcie portfela pod profil użytkownika. Po wprowadzeniu danych osobowych do aplikacji i odblokowaniu skutera, użytkownicy będą mogli wyciągnąć kask ochronny spod siodła.

Z usług firmy Yugo już korzysta francuska sieć pizzerii Domino’s Pizzam, która na razie na 18 % swoich dostawowych terenów dojeżdża elektrycznymi skuterami.

 

Źródło: electrive.com