Odbędzie się czwarta edycja konkursu energetycznego dla samorządów

Polskie Towarzystwo organizuję kolejną już czwartą edycję konkursu pt. „Samorząd przyjazny energii”. Na laureatów konkursu czekają granty inwestycyjne w wysokości 15 tys. zł.  Zgłoszenia można składać do końca kwietnia, a wyniki poznamy w połowie 2018 r.


W wyborze najbardziej przyjaznego energetycznie samorządu będą brane pod uwagę projekty związane z: bezpieczeństwem energetycznym, instalacją ładowarek do aut elektrycznych, przeciwdziałaniem powstawaniu smogu, wymianą ogrzewania na elektryczne itd. , które zostały zrealizowane na terenie samorządu  w 2017 r. Korzystne mogą okazać się także działania samorządów wspierające elektryków w sytuacjach kryzysowych związanych z przerwami w dostawach energii elektrycznej, wynikających z trudnych warunków atmosferycznych.

– To czwarta edycja naszego konkursu. Wyróżniliśmy dotąd 17 gmin. W ubiegłym roku na najwyższe uznanie jury zasłużyły: Bełchatów, Kurzętnik, Lubiszyn, Paczków i Stoczek Łukowski oraz dodatkowo Zbuczyn. Nagrody wręczaliśmy 24 października w Ministerstwie Energii z udziałem najważniejszych osób w polskiej energetyce, w tym m.in. Ministra Energii i Prezesa URE. Również tegoroczna edycja zapowiada się ciekawie. Zachęcam do udziału, gdyż chcemy wspierać i wyróżniać przykłady dobrej współpracy samorządów i firm energetycznych – mówi Wojciech Tabiś, dyrektor Biura Polskiego Towarzystwa Przesyłu i Rozdziału Energii Elektrycznej, organizatora konkursu. 

Zgłoszenia będzie można składać w okresie od 1 lutego do 30 kwietnia.  Zwycięskie gminy – po jednej z terenu działania Enei Operator, Energi – Operator, PGE Dystrybucja, innogy Stoen Operator, Tauron Dystrybucja i Polskich Sieci Elektroenergetycznych – zdobędą tytuł „Samorządu przyjaznego energii” oraz granty.

źródło: https://www.operator.enea.pl