Odbędzie się czwarta edycja konkursu energetycznego dla samorządów

Odbędzie się czwarta edycja konkursu energetycznego dla samorządów

Polskie Towarzystwo organizuję kolejną już czwartą edycję konkursu pt. „Samorząd przyjazny energii”. Na laureatów konkursu czekają granty inwestycyjne w wysokości 15 tys. zł.  Zgłoszenia można składać do końca kwietnia, a wyniki poznamy w połowie 2018 r.


W wyborze najbardziej przyjaznego energetycznie samorządu będą brane pod uwagę projekty związane z: bezpieczeństwem energetycznym, instalacją ładowarek do aut elektrycznych, przeciwdziałaniem powstawaniu smogu, wymianą ogrzewania na elektryczne itd. , które zostały zrealizowane na terenie samorządu  w 2017 r. Korzystne mogą okazać się także działania samorządów wspierające elektryków w sytuacjach kryzysowych związanych z przerwami w dostawach energii elektrycznej, wynikających z trudnych warunków atmosferycznych.

– To czwarta edycja naszego konkursu. Wyróżniliśmy dotąd 17 gmin. W ubiegłym roku na najwyższe uznanie jury zasłużyły: Bełchatów, Kurzętnik, Lubiszyn, Paczków i Stoczek Łukowski oraz dodatkowo Zbuczyn. Nagrody wręczaliśmy 24 października w Ministerstwie Energii z udziałem najważniejszych osób w polskiej energetyce, w tym m.in. Ministra Energii i Prezesa URE. Również tegoroczna edycja zapowiada się ciekawie. Zachęcam do udziału, gdyż chcemy wspierać i wyróżniać przykłady dobrej współpracy samorządów i firm energetycznych – mówi Wojciech Tabiś, dyrektor Biura Polskiego Towarzystwa Przesyłu i Rozdziału Energii Elektrycznej, organizatora konkursu. 

Zgłoszenia będzie można składać w okresie od 1 lutego do 30 kwietnia.  Zwycięskie gminy – po jednej z terenu działania Enei Operator, Energi – Operator, PGE Dystrybucja, innogy Stoen Operator, Tauron Dystrybucja i Polskich Sieci Elektroenergetycznych – zdobędą tytuł „Samorządu przyjaznego energii” oraz granty.

źródło: https://www.operator.enea.pl