Tesla jako taksówka w Warszawie (i-Taxi)

Tesla Model S zasiliła flotę taksówkarskiej korporacji i-Taxi, która oferuje przewozy na terenie Warszawy. Firma chce rozszerzać swoją gamę pojazdów elektrycznych w ofercie, tak aby za 6-8 lat cała flota spółki była elektryczna.


Model biznesowy i-Taxi jest podobny do tego w Uberze i polega na zamówieniu taksówki z wykorzystaniem aplikacji mobilnej. Na ekranie telefonu pokazują się nam dostępni w pobliżu kierowcy, my musimy wybrać tylko interesujący nas pojazd z kierowcą i zamówić przejazd z dokładną wyceną wyświetloną na ekranie. Od teraz oprócz tradycyjnych taksówek spalinowych bądź hybrydowych, w ofercie znajdzie się elektryczna taksówka z półki premium – Tesla Model S. i-Taxi wciąż chce wzrostu swojej bazy samochodów premium i planuje dokupić kolejne 100 aut, w których sporą część mają stanowić także następne egzemplarze amerykańskich elektryków.

Co raz to więcej korporacji taksówkarskich decyduje się na inwestycje w ekologiczną flotę samochodową ( elektryczną bądź hybrydową), przykładem jest My Taxi, które posiada 40 egzemplarzy elektrycznego Nissana Leaf. Hybrydowe Toyoty Auris w wersji kombi też są już dość popularnym widokiem jeśli chodzi o stołeczne taksówki. Władze warszawskich korporacji taksówkarskich wskazują jednak potrzebę ciągłego rozwoju infrastruktury ładującej. Większa ilość ładowarek do aut elektrycznych jest niezbędna do tego by rynek taksówkarski mógł się dalej elektryfikować. Przełomowym momentem może być wprowadzenie na rynek europejski i dotarcie do Polski Tesli Model 3, której cena będzie dużo bardziej przystępna ( 40 000 $). Model 3 ma być elektrycznym autem dla „mas” i z dużym prawdopodobieństwem będzie chętnie kupowany przez firmy taksówkarskie.