Kongres MOVE – sieci ładowania EneGIVE

Partnerem dzisiejszego kongresu MOVE odbywającego się przy okazji targów Poznań Motor Show nowa polska sieć ładowania samochodów elektrycznych – EneGIVE.

Firma zamierza rozwijać ogólnopolską sieć ładowania samochodów elektrycznych i już wkrótce udostępni pierwsze stacje ładowania o mocy 22 kW i 50 kW.

Poza ofertą skierowaną do kierowców  firma posiada bardzo interesującą ofertę dla biznesu i sektora publicznego. Dla biznesu spółka oferuje innowacyjną usługę ładowarka w abonamencie określaną również jako ładowarka jako usługa (ang. Charger as a Service). Dzięki tej usłudze podmioty, które chcą posiadać na swoich parkingach stacje mogą kupić od EneGIVE usługę, w ramach której firma dostarczy i zainstaluje ładowarki wraz z pełną obsługą serwisową, zadba o obsługę kierowców, a także rozliczy koszty prądu.

Oferta EneGIVE skierowana jest również do samorządów. Wiele samorządów zamierza inwestować w elektromobilność, jednak większość z nich nie ma wymaganego know-how a także nie ma sprawdzonego modelu, w którym samorządy mogłyby oferować usługi ładowania samochodów bez konieczności rozdawania prądu za darmo. W ofercie dla samorządów EneGIVE nie tylko zajmuje się rozwojem sieci ładowania, ale również znalezieniem modelu finansowania stacji ładowania.