Opel: Do roku 2024 zelektryfikujemy całą naszą flotę

Na początku tego roku Opel ogłosił plany budowy własnych samochodów elektrycznych. Europejski producent zaprezentował niezwykłą i całkowicie nową koncepcję samochodu w pełni elektrycznego. Pierwsze kroki Opla w stronę elektromobilności mają być zapowiedzią większego planu, według którego cała flota do roku 2024 ma oferować warianty elektryczne. 

Koncept o nazwie „Opel GT X Experimental” ma być kompaktowym SUV-em dostępnym dla każdego.

Opel postanowił urzeczywistnić swoją wizję kompaktowych SUV-ów o długości zaledwie 4 063 milimetrów (rozstaw osi: 2625 mm, szerokość: 1830 mm, wysokość włącznie z anteną: 1 528 mm): SUV to obecnie najbardziej popularne pojazdy na rynku a Opel kieruje się pragnieniem uczynienia go jeszcze bardziej atrakcyjnym, a przede wszystkim dostępnym dla wszystkich.

Oto kilka zdjęć pojazdu, który ukazał się w tym tygodniu:

Wiceprezes Design Mark Adams skomentował projekt samochodu:

Opel GT X Experimental ucieleśnia ducha naszych podstawowych wartośc. Jest to „przystępna” koncepcja, z którą ludzie mogą się identyfikować. Pewnie łączy w sobie solidne i odważne wykonanie z postępową technologią, która ułatwia życie. Najwyraźniej ten pojazd wytycza bardzo ekscytującą przyszłość marki.

Opel twierdzi, że wyposażył prototyp w dość małą baterię o mocy 50 kWh. Szacowany zasięg na razie nie jest znany. Elektryczny Opel wyposażony będzie w 17-calowe koła, która mają zwiększyć komfort podróżujących i pozytywnie wpłynąć na zużycie energii.

Opel przewiduje także, że pojazd będzie wyposażony w system pozwalający na autonomiczną jazdę, kategorii trzeciej. 

fot. Opel Automobile GmbH