Na Monterey Car zaprezentowano kolejny koncepcyjny samochód elektryczny na tor

Monterey Car przynosi nam w tym roku zaskakującą liczbę nowych pojazdów elektrycznych.

Po Infiniti i Audi , kolej przyszła na Mercedesa, aby zaprezentować nowy, całkowicie elektryczny samochód wyścigowy.

Na Pebble Beach w Kalifornii, Mercedes-Benz zaprezentował samochód koncepcyjny Vision EQ Silver Arrow, najnowszy pojazd elektryczny ma być swoistą prezentacją możliwości technologicznych niemieckiego producenta i pokazaniem przyszłość marki elektrycznej EQ.

Pojazd jednomiejscowy jest hołdem dla samochodu W 125 z 1937 roku.

Ponad 80 lat temu historyczne Silver Arrows pokazały, że Mercedes-Benz był pionierem, jeśli chodzi o przyspieszenie. Silver Arrows EQ Vision wykorzystuje tę spuściznę. Przeznaczony ucieleśnienie luksusu i sportu. – Gorden Wagener,  Design Officer w Daimler AG

Konstrukcja nadwozia wykonana jest z włókna węglowego. Jeśli chodzi o układ napędowy, Mercedes-Benz twierdzi, że pojazd jest wyposażony w silniki elektryczne o łącznej mocy 550 kW (750 KM).

Podobnie jak nowo zaprezentowane pojazdy koncepcyjne Infiniti i Audi nowy samochód Mercedes-Benz może nigdy nie trafić do produkcji. 

Najbliższym elektrycznych pojazdem, który trafi na rynek od bawarskiego producenta będzie Mercedes-Benz EQC. Całkowicie elektryczny SUV zawita do salonów w przyszłym roku.

fot. Mercedes-Benz