Pierwsze zdjęcia wnętrza elektrycznego SUVa od Mercedesa

Mercedes-Benz jest już na końcu prac nad nowym w pełni elektrycznym modelem produkcyjnym – SUV EQC. Pojazd od niemieckiego producenta ma zostać zaprezentowany w przyszłym tygodniu.

Producent zaprezentował koncepcyjny pojazd wspomnianego modelu już dwa lata temu, jednakże potencjalni klienci oczekują, że zmieni się znacząco jego wygląd, wraz z wersją produkcyjną. Samochód pokazany w 2016 roku nie został bowiem przyjęty przez branżę z entuzjazmem.

Wczoraj na oficjalnej stronie koncernu pojawiły się pierwsze zdjęcia wnętrza EQC:

Jak widać, zestaw wskaźników wydaje się być połączony z centrum multimedialnym na olbrzymim ekranie, który rozciąga się prawie na całą szerokość deski rozdzielczej.

Opierając się na pojeździe koncepcyjnym, Mercedes-Benz deklarował wcześniej, że EQC jest wyposażony w akumulator o mocy 70 kWh, który pozwala na przejechanie do 500 kilometrów. W tamtym czasie był on oparty na standardzie NEDC.

Jeśli chodzi o moc, firma twierdzi, że EQC jest wyposażony w dwa silniki elektryczne na przedniej i tylnej osi, zapewniając całkowitą moc na poziomie 300 kW. Wstępnie przewiduje się, że pojazd do 100 km/h rozpędzać się będzie w czasie poniżej pięciu sekund.

Specyfikacja prawdopodobnie zostanie zaktualizowane w przyszłym tygodniu wraz z odsłonięciem wersji produkcyjnej.

Mimo że w przyszłym tygodniu zobaczymy elektrycznego SUV od Mercedes to pojazd nie pojawi się na rynku w tym roku.

fot. Mercedes-Benz