BMW od kilku lat zapowiada swój nowy, w pełni elektryczny samochód o nazwie iNext. Pojazd nowej generacji, który będzie konkurował na rynku z Modelem 3 od Tesli.

Wczoraj (31.08.18) niemiecki koncert ujawnił szkice samochodu, który ma zostać oficjalnie zaprezentowany w tym miesiącu.

W tym momencie niewiele wiadomo o technologii iNEXT, pojeździe inspirowanym najnowszymi koncepcjami Vision NEXT, ujawnionymi przez niemiecką markę premium w ciągu ostatnich kilku lat.

W ubiegłym roku szef działu sprzedaży i marketingu BMW, Lan Robertson, wyraził wątpliwości co do zapewnień Tesli, że cena Modelu 3 będzie oscylować w kwocie 35 000 USD. Lan oznajmił również, że iNext będzie prawdziwym konkurentem w tym segmencie.

Słowa te wskazują, że pojazd może średniej wielkości sedanem w kwocie podobnej do podstawowej wersji Tesli Model 3.

Oczekuje się, że wersja produkcyjna zostanie odsłonięta w 2021 roku, lecz już w tym miesiącu powinniśmy zobaczyć wersję koncepcyjną Vision iNEXT.

BMW planuje pokazać pojazd w kilku lokalizacjach. We współpracy z Lufthansa Cargo nowy elektryk wyruszy 9 września w podróż do Monachium i dalej do Nowego Jorku. Po Nowym Jorku poleci do San Francisco, Pekinu, a następnie do Frankfurtu.

źródło. BMW