Po drogach Jerozolimy będą jeździć autobusy elektryczne

BYD potwierdził zamówienie na pierwsze w historii w pełni elektryczne autobusy, które będą przemierzać ulice Jerozolimy, stolicy Izraela. Zamówienie na siedem 12-metrowych elektrycznych autobusów BYD opiera się na wcześniejszym przetargu wygranym przez firmę w 2016 roku.

Siedemnaście autobusów zostało dostarczonych do Hajfy , miasta portowego na północy Izraela i było eksploatowane przez operatora transportu publicznego Egged od połowy 2017 r. Ze względu na doskonałe osiągi pojazdów w Hajfie, zwłaszcza na górzystym terenie, Egged zdecydował się na dodatkowe zamówienie na autobusy elektryczne dla Jerozolimy. Stolica również znajduje się na obszarze górskim (800 m nad poziomem morza).

Zamówienie jest częścią większego projektu w pełni wspieranego przez Ministerstwo Transportu i Ministerstwo Środowiska w Izraelu i służy do wprowadzania technologii alternatywnego transportu na rynku transportu publicznego w Izraelu.

Autobusy mają posłużyć za podstawę zielonej rewolucji w dziedzinie elektromobilności w centrach metropolitalnych kraju. Przewiduje się, że autobusy elektryczne zostaną dostarczone w pierwszym kwartale 2019 r.

Isbrand Ho, dyrektor zarządzający w BYD Europe, powiedział: 

Jesteśmy na dobrej drodze. W ubiegłym tygodniu potwierdziliśmy zamówienie dla Włochy i Norwegi. Teraz mamy przyjemność ogłosić nasze drugie zamówienie dla Izraela na 17 autobusów, które od prawie roku jeździły w Hajfie. Doskonale radząc sobie w gorącym i pagórkowatym terenie.