E-tron będzie wyposażony w zintegrowany z pojazdem moduł opłaty za przejazd drogami szybkiego ruchu

ITM jest jednym z wielu zintegrowanych narzędzi cyfrowych, które pozwolą właścicielom Audi e-tron na jazdę pojazdem elektrycznym bez żadnych kompromisów. 

Rozwiązanie do poboru opłat umożliwia wygodny dostęp do płatnych dróg w kraju obsługujących system, jednocześnie pomagając w wyeliminowaniu korków na bramkach poboru opłat. 

Kierowcy będą mogli dostosować ustawienia modułu za pomocą MMI – kierowca będzie mógł wprowadzić do systemu np. liczbę pasażerów.

Zamówienia na całkowicie elektryczny pojazd od Audi rozpoczynają się 17 września z depozytem 1000 $. Audi e-tron ma zostać dostarczony do salonów sprzedaży w pierwszej połowie 2019 roku. 

E-tron będzie pierwszym z trzech pojazdów z akumulatorem elektrycznym, które Audi planuje wprowadzić do sprzedaży do 2020 roku.

Program ITM został opracowany dla Audi przez firmę Gentex Corporation, która dostarcza automatycznie przyciemniające lusterka we wszystkich pojazdach Audi. Technologia ITM jest zgodna z istniejącymi formami płatności na drogach szybkiego ruchu. 

fot. Audi