Firma Walmart Canada ogłosiła plany rozwoju swojej floty. Do końca 2028 roku wszystkie pojazdy kanadyjskiego giganta będą w pełni elektryczne.

 Aby osiągnąć ten cel, firma planuje zakupić dodatkowe 30 Tesli Semi, opierając się na pierwotnym zamówieniu 10 ciężarówek z listopada 2017 r. Wraz z 40 ciężarówkami od Tesli, firma będzie miała jedną z największych, Kanadzie flot pojazdów elektrycznych. 

Walmart Canada nadal stawia na zrównoważony rozwój w swoich działaniach biznesowych, znajdując nowe i innowacyjne sposoby na zmniejszenie emisji dwutlenku węgla, a jednocześnie koncentrując się na kluczowym zagadnieniu bezpieczeństwa kierowcy.

Pierwsze 20 Tesli Semi zostanie wykorzystane do wsparcia bazy flotowej Walmart Canada w Mississauga, Ontario. Pozostałe 20 ciężarówek zostanie przydzielonych do centrum zrównoważonego rozwoju Surrey, British Columbia, które zostanie otwarte w 2022 roku. Ten najnowocześniejszy obiekt będzie wyposażony w całkowicie elektryczną bazę flotową Walmart.

Zawsze szukamy innowacyjnych sposobów, aby zminimalizować nasz wpływ na środowisko i poprowadzić przemysł w dążeniu do trwałych zmian – powiedział John Bayliss, starszy wiceprezes ds. Logistyki i łańcucha dostaw, Walmart Canada.