ChargePoint zobowiązuje się do rozmieszczenia 2,5 miliona punktów ładowania pojazdów elektrycznych do roku 2025

ChargePoint jako jeden z największych producentów i operatorów stacji ładujących, ogłosił nowy plan przyspieszenia wdrażania infrastruktury ładowania pojazdów elektrycznych poprzez uruchomienie 2,5 miliona punktów ładowania do 2025 roku.

Na dzisiejszym Globalnym Szczycie Działania na rzecz Klimatu firma, a dokładnie prezes i dyrektor generalny ChargePoint Pasquale Romano ogłosił że:

Nasze zobowiązanie do rozmieszczenia 2,5 miliona punktów ładowania do 2025 roku zostało podtrzymane, ponieważ firma rozpoczyna najbardziej znaczący wzrost w historii transportu ekologicznego. Czas transformacyjnych w transporcie dzieje się na naszych oczach i powinniśmy prowadzić natychmiastowe inwestycje w infrastrukturę ładowania, aby wprowadzić przyszłość e-mobilności na inne tory. 

W przypadku ChargePoint oznacza to pięćdziesięciokrotny wzrost wdrażania stacji ładowania, ponieważ obecnie firma wdrożyła nieco ponad 54 000 punktów ładowania.

Dlatego ChargerPoint planuje rozmieścić 50 razy więcej punktów ładowania w ciągu następnych siedmiu lat niż w ciągu pierwszych 10 lat swojego istnienia na rynku. W ciągu ostatnich dwóch lat, firma ChargePoint wykonała wiele ruchów, aby znaleźć się w pozycji przyspieszonego wzrostu. Firma planuje ekspansję w Europie dzięki tym nowym funduszom. 

fot. ChargePoint