Tesla próbuje obecnie zabezpieczyć zasoby na rozwój swoich akumulatorów w fabryce Gigafactory 1. Amerykański producent samochodów elektrycznych podpisał właśnie umowę na dostawę z największym chińskim producentem litu.

Chiński firma Ganfeng Lithium, który niedawno podpisał umowę na dostawę z LG Chem, ogłosił dziś nową umowę na dostawę wodorotlenku litu dla Tesli, która rozpocznie się w tym roku o potrwa aż do 2020 z możliwością przedłużenia umowy o kolejne 3 lata.

Termin zawarcia umowy wskazuje, że Tesla i producent baterii Panasonic, użyłby litu w swojej nowej fabryce (Gigafactory 1) w Nevadzie.

Jeśli Gigafactory 1 osiągnie docelowy poziom produkcji ogniw akumulatorowych do końca roku, szacuje się, że potrzeba będzie około 28 000 ton wodorotlenku litu każdego roku.

Nowa umowa z Ganfengem ma pokryć około jedną piątą zapotrzebowania Tesli. Firma coraz bardziej stara się zabezpieczyć w surowce za pośrednictwem wielu firm.

Z początku Tesla skupiała się na pozyskiwaniu zasobów lokalnie w Ameryce. Sytuację zmieniła umowa podpisana na początku tego roku z dostawcą litu z Australii.