Holandia jest drugim domem Tesli, ponieważ to właśnie w Amsterdamie jest główna europejska siedziba firmy. Wczoraj Tesla ogłosiła, że założyła nowy, duży zakład w pobliżu aktualnej siedziby. 

Większość ludzi wie o fabryce Fremont w Tesli, gdzie koncern produkuje wszystkie swoje pojazdy. Ich Gigafactories są również dobrze znane, Gigafactory 1 w Nevadzie, gdzie produkują ogniwa akumulatorowe, opakowania i jednostki napędowe Modelu 3, oraz Gigafactory 2 w Buffalo, gdzie produkują panele słoneczne i dachówki słoneczne. Ale fabryka w Tilburgu nie jest już tak dobrze znana.

Firma od dłuższego czasu ma placówkę w Amsterdamie w 2015 roku otworzył nawet zakład o powierzchni 78 000 metrów kwadratowych. Fabryka przeprowadza ostateczny proces montażu i testowania pojazdów Model S i Model X na niektóre rynki europejskie, w tym Holandię, Belgię, Francję i Niemcy. Zakład ma wewnętrzny tor testowy do testów jakości, zanim samochody trafią do nowych właścicieli.

Oto kilka zdjęć fabryki:

Tesla o nowym zakładzie mówi, że jest to nowy „większy magazyn”, który działa w pobliżu fabryki w Tilburgu. Pojawiają się również głosy, gdy Tesla szuka lokalizacji dla nowego Gigafactory w Europie. Firma podobno była prowadziła już rozmowy na terenie Niemiec i Holandii w sprawie zakupu ziemi.

Elon Musk powiedział niedawno, że mogą ogłosić plany na budowę nowej fabryki w Europie do końca roku, ale harmonogram nie jest ustalony. Tesla mówi o powstaniu Gigafactory w Europie już od 2016 roku.

fot. electrek.com