Krajem numerem jeden biorąc pod uwagę sprzedaż nowy, samochodów elektrycznych po raz kolejny została Norwegia.

W ubiegłym miesiącu w Norwegii zarejestrowano 10 620 nowych samochodów osobowych. Około 45% z nich było pojazdami całkowicie elektrycznymi, a według oficjalnych danych rejestracyjnych liczba ta wzrosła nawet do 60%, jeśli uwzględnić hybrydy typu plug-in. To nowy rekord w kraju.

Średnia emisja CO2 zarejestrowanych nowych samochodów znajduje się obecnie na rekordowo niskim poziomie 55 g na km, co stanowi imponujące 16g na km.

Øyvind Solberg Thorsen, dyrektor ruchu drogowego, skomentował:

Tak duży wzrost samochodów elektrycznych spowodował rekordowo niską emisję CO2 na poziomie 55 g / km. Chociaż my w Norwegii jesteśmy przyzwyczajeni do niskiej emisji CO2 spadającej z miesiąca na miesiąc, chcemy podkreślić, że jest to najniższy poziom, jaki kiedykolwiek został zarejestrowany.

Nie jest zaskakujące, że sprzedaż samochodów z silnikiem Diesla spadła, ale wydaje się, że sprzedaż pojazdów z napędem elektrycznym uzyskuje znaczny udział w rynku wraz z hybryd plug-inowymi.

W ubiegłym miesiącu Tesla przyczynił się w dużym stopniu do wdrożenia nowych elektryków sprzedając blisko 2000 nowych sztuk w tym kraju.