Trójkołowy elektryk od Arcimoto wkracza do gry

Oregonie Arcimoto Inc zakończyła testowanie pierwszej serii produkcyjnych trójkołowych pojazdów elektrycznych.

Trójkołowy EV firmy Arcimoto, znany wcześniej jako SRK otrzymał nową nazwę modelową. Obecnie jest znany jako Fun Utility Vehicle (FUV).

FUV to półzamknięty pojazd klasy motocyklowej. Innymi przykładami elektrycznych trójkołowców to m.in. elektryczny T-Rex, Sondors EV, SOLO Electra Meccanica.

Dwusilnikowy FUV jest w stanie osiągnąć prędkość aż 129 km/h, przy zasięgu 113-209 km. Pojazd wyposażony jest w akumulator o pojemności 12 kWh lub 20 kWh.

Pojazd był na różnych etapach rozwoju projektu przez ostatnie 10 lat. Ostatnio firma rozpoczęła znacznie intensywniejszy postęp w kierunku wprowadzenia FUV na rynek.

Firma Arcimoto zakończyła testy drogowe pojazdów z serii Beta, a w tym tygodniu rozpoczęła produkcję 25 kolejnych pojazdów w serii pilotażowej.

Seria Pilot FUV oznacza przejście do półautomatycznej produkcji wszystkich niestandardowych elementów ramy i podwozia w fabryce Arcimoto. Pojazdy te reprezentują końcową serię produkcyjną FUV przed rozpoczęciem produkcji seryjnej, zaplanowanej na końcówkę 2018 r.

fot. Oregonie Arcimoto