Leoni i Diehl podpisali dzisiaj partnerstwo strategiczne obejmujące współpracę w zakresie prac nad nowymi systemami transportu energii w pojazdach elektrycznych i hybrydowych. 

Leoni jest globalnym dostawcą rozwiązań w zakresie zarządzania energią i danymi w sektorze motoryzacyjnym i innych branżach. Diehl natomiast jest znaczącym partnerem dla przemysłu motoryzacyjnego dzięki innowacyjnym rozwiązaniom dla pojazdów hybrydowych i elektrycznych. Obie firmy będą w przyszłości współpracować w zakresie energii i transmisji danych. Celem partnerstwa jest rozwijanie kompetencji obu firm i oferowanie klientom rozwiązań z jednego źródła.

W porównaniu z całym motoryzacyjnym rynkiem, rynek pojazdów zasilanych prądem zapewnia nieproporcjonalnie wysoki wskaźnik wzrostu. Zamiast pojedynczych komponentów producenci samochodów coraz częściej wymagają kompleksowych rozwiązań i systemów . Leoni i Diehl będą zajmować się obydwoma trendami, współpracując ze sobą.

Strategiczne partnerstwo między firmami to przede wszystkim zapewnienie producentom energii i dystrybucji danych, a także połączeń w ramach systemu baterii wysokiego napięcia pojazdu elektrycznego. Jeśli chodzi o produkty, partnerstwo będzie początkowo koncentrować się na: systemach kontaktujących się z komórkami i łącznikami modułówymi.

Podpisana dzisiaj umowa o współpracy stanowi pierwszy formalny krok strategicznego partnerstwa między Leoni i Diehl.

fot. leoni.com