Jaguar wprowadza dźwięk ostrzegawczy w swoim najnowszym elektryku I-PACE

Elektryczny Jaguar I-PACE wymagał nowego sposobu ostrzegania niewidomych i niedowidzących użytkowników dróg. Inżynierowie Jaguara opracowali dźwięk, który można usłyszeć z prędkością do 20 km / h (12,4 mph) i przekracza minimum 56 dB (A) wymagane przez przyszłe europejskie prawodawstwo – uważane za najsurowsze na świecie dla wszystkich nowych pojazdów elektrycznych.

Dźwięk I-PACE został przetestowany przez specjalistów z Guide Dogs for the Blind, wiodącej brytyjskiej organizacji charytatywnej dla osób dotkniętych utratą wzroku. Jest to także początek trwałych relacji między obiema organizacjami.

Jaguar zaprezentował I-PACE – swój pierwszy całkowicie elektryczny pojazd, na początku tego roku, chcąc zapewnić zrównoważoną wydajność samochodu sportowego, technologię sztucznej inteligencji następnej generacji (AI) i praktyczność pięciomiejscowego SUV-a.

Wyposażony w najnowocześniejszą baterię litowo-jonową o mocy 90 kWh, dwa silniki zaprojektowane przez Jaguara i aluminiową konstrukcję. I-PACE może osiągać pierwszą setkę w zaledwie 4,5 sekundy. Zasięg pojazdu oscyluje w granicach 470 km.

Opis nowej technologi wraz z prezentacją można zobaczyć m.in. na kanale youtube/TheWheelNetwork