Jeden na pięciu Brytyjczyków martwi się codziennie zanieczyszczeniem powietrza

Hyundai ujawnił nowe badania, które pokazują, że prawie co piąty Brytyjczyk martwi się codziennie o zanieczyszczenie środowsika, 74% uważa, że może i powinno robić więcej, aby prowadzić styl życia przyjazny dla środowiska.

Hyundai chcąc wykorzystać ten trend wprowadza na rynek swój najnowszy elektryczny samochód napędzany ogniwami wodorowymi nowej generacji.

Badanie przeprowadzone wśród 2000 osób dorosłych. Do najczęstszych przyczyn zmartwień Brytyjczyków należy zanieczyszczenie powietrza (56%). Być może nie jest zaskakujące, że to londyńczycy (55%) najbardziej martwią się zanieczyszczeniami powietrza.

Nowy pojazd Hyundaia NEXO, który jest będzie dostępny w przyszłym roku, ma zaawansowany system oczyszczania powietrza, który filtruje 99,9% bardzo drobnego pyłu (PM2,5). Pojazd pokazuje dokładną ilość oczyszczonego powietrza na panelu wyświetlacza w samochodzie za każdym razem, gdy się porusza. Aby pomóc Brytyjczykom w wizualizacji tej innowacyjnej technologii, Hyundai przeprowadził demonstrację na ulicach miast w UK.