Chiny otwierają się na współpracę z europejskimi koncernami

Volvo Cars zawarło umowę z Baidu, czołowym chińskim dostawcą usług internetowych, aby wspólnie opracować elektryczne i w pełni autonomiczne samochody, w celu rozpoczęcia ich masowej produkcji dla Chin – największego rynku motoryzacyjnego na świecie.

Volvo Cars jest pierwszym zagranicznym producentem samochodów, który ściśle współpracuje z Baidu. Dzięki partnerstwu obie firmy będą mogły opracowywać i sprzedawać te pojazdy potencjalnym chińskim klientom.

Volvo Cars i Baidu gromadzą zasoby, aby podjąć kolejny krok i przygotować się do masowej produkcji w pełni elektrycznych i autonomicznych samochodów.

W oparciu o umowę, Baidu wniesie swój wkład dzięki autonomicznej platformie napędowej Apollo. Volvo zapewni dostęp do swojej wiedzy i zaawansowanych technologii przemysłu samochodowego.

Prognozy branżowe pokazują, że Chiny prawdopodobnie staną się największym rynkiem autonomicznych samochodów na świecie w nadchodzących dziesięcioleciach. 

Firma badająca rynek IHS Markit przewiduje, że do końca 2040 roku na chińskich drogach jeździć będzie około 14,5 miliona autonomicznych samochodów.