Hyundai NEXO oczyścił ponad 900 kg powietrza podczas Clean Driving Month

Hyundai ujawnił, że NEXO oczyścił ponad 900 kg (918,75 kg) powietrza na londyńskich drogach podczas Clean Driving Month. Jest to taka sama ilość powietrza, jaką 1 dorosły człowiek oddycha w ciągu 60 dni lub 1 455 dorosłych w ciągu jednej godziny.

Hyundai NEXO elektryczny pojazd napędzany ogniwami wodorowymi jeździł ulicami Londynu przez 31 dni. Skończył się właśnie weekendem, w którym publiczność miała okazję zasiąść za kierownicą nowego Hyundaia.

W sumie samochód przejechał 350 mil. Trasę wyznaczono we współpracy z University College London.

System filtracji powietrza NEXO wykorzystuje trzy procesy filtrowania. Po pierwsze, powietrze z zewnątrz przechodzi przez zaawansowany filtr powietrza, w którym 97% najdrobniejszych cząstek wraz ze szkodliwymi gazami, takimi jak dwutlenek siarki i dwutlenek azotu są filtrowane i zatrzymywane. Pozostałe cząstki są następnie absorbowane na powierzchni nawilżacza. W etapie drugim powietrze dociera do warstwy dyfuzji gazu w stosie ogniw paliwowych. Ta warstwa wykonana jest z papieru z włókna węglowego o mikroskopowej strukturze pozwalającej na dalszą filtrację – powstałe w ten sposób uwolnione powietrze zawiera ponad 99,9% bardzo drobnych cząstek i toksycznych gazów odfiltrowanych.

Sylvie Childs, starszy kierownik produktu Hyundaia w firmie NEXO, przekonuje: 

„Wszyscy martwimy się o jakość powietrza i to, co na niego wpływa. W Hyundai, jesteśmy zobowiązani do poprawy wydajności i ekologiczności wszystkich naszych pojazdów. Zainwestowaliśmy miliardy w celu wprowadzenia pełnej gamy pojazdów o niskiej i zerowej emisji. Jesteśmy przekonani, że dostępność alternatywnych rozwiązań, takich jak pojazdy elektryczne z ogniwami paliwowymi NEXO, przybliżą Wielką Brytanię do do bycia jeszcze bardziej eko.”

NEXO to sztandarowy produkt firmy Hyundai, stylowy SUV, pełen najnowszych innowacji w zakresie zaawansowanych systemów wspomagania kierowcy i zakresu jazdy.

fot. Hyundai Inc