Marka z czterema pierścieniami zaprezentuje jedną ze swoich gwiazd podczas Auto Show w stolicy kina Los Angeles. Audi e-tron GT z napędem elektrycznym to czterodrzwiowe, sportowe coupé.

Produkcja seryjna ma nastąpić za około dwa lata. Kolejny model idzie śladami Audi e-tron SUV i Audi e-tron Sportback, których produkcja planowana jest na rok 2019. Pojazd o mocy 434 kW (590 KM) zapewnia doskonałe osiągi samochodu sportowego. Moment obrotowy przenoszony jest na koła poprzez stały napęd na dwie osie quattro z wektorem momentu obrotowego, jak można byłoby się spodziewać w przypadku tak dynamicznego Audi. Firma Audi Sport GmbH jest odpowiedzialna za przekształcenie samochodu w seryjny model produkcyjny.

Akumulator w Audi e-tron GT można ładować na kilka sposobów: za pomocą kabla połączonego przy pomocy gniazda w lewym, przednim zderzaku lub za pomocą bezdotykowej, indukcyjnej stacji ładującej Audi. Podkładka ładująca z wbudowaną cewką jest zainstalowana na stałe na podłodze, gdzie samochód będzie parkowany i podłączony do źródła zasilania. Naprzemienne pole magnetyczne indukują napięcie przemienne w cewce wtórnej zamontowanej w podłodze samochodu, poprzez szczelinę powietrzną. Dzięki mocy ładowania 11 kW Audi e-tron GT może być w pełni naładowany w kilka godzin, co pozwoli na użytkowanie samochodu każdego dnia.

fot. Audi