Daimler przekazuje pierwszą elektryczną ciężarówkę Freightliner eM2 firmie Penske Truck Leasing

Wraz z przekazaniem pierwszego w pełni elektrycznego pojazdu Freightliner eM2, Daimler Trucks rozpoczyna codzienne testowanie ciężkich i średnich ciężarówek typu e-truck w Stanach Zjednoczonych.

Daimlera, przekazała ciężarówkę amerykańskiemu klientowi Penske Truck Leasing Corporation z Los Angeles.

W ciągu 2019 r. Penske Truck Leasing Corporation otrzyma łącznie 20 w pełni elektryków Freightliner. W sumie flota Freightliner firmy obejmie 30 pojazdów. Produkcja seryjna planowana jest na 2021 rok.

„Penske ma zaszczyt być pierwszą firmą, która wprowadziła tę nową ciężarówkę z napędem elektrycznym do średnich obciążeń”, powiedział Brian Hard, prezes i dyrektor generalny Penske Truck Leasing. 

„Zachęcam i dziękuję Rogerowi Nielsenowi i jego zespołowi w Daimler Trucks North America za wyjątkową współpracę. Staramy się być liderami w dziedzinie elektrycznych pojazdów ciężarowych, podobnie jak w przypadku konwencjonalnych ciężarówek – i ponownie osiągamy ten cel: po przekazaniu naszej Freightliner eM2 firmie Penske Truck Leasing Corporation testujemy teraz elektryczne wózki widłowe we wszystkich segmentach.”podkreśla Martin Daum, członek zarządu Daimler odpowiedzialny za ciężarówki i autobusy.