Mitsubishi Outlander PHEV ustanawia sprzedażowy rekord Kanady

Po raz pierwszy w Kanadzie hybrydowa pojazd osiągnął sprzedaż na poziomie 5000 sztuk w roku kalendarzowym.

Mitsubishi Motor Sales of Canada Ltd. (MMSCAN) ogłosiło, że 5 052 pojazdów Mitsubishi Outlander PHEV zostało dostarczonych w 2018 roku – ustanawiając ten konkretny model jako najlepiej sprzedający się pojazd hybrydowy w Kanadzie i najlepiej sprzedający się na rynku hybrydowych SUVów w wersji plug-in. 

Niedawno Outlander PHEV otrzymał nagrodę Green Car Journal za 2019 Green SUV of the Year w AutoMobility LA w Los Angeles Auto Show. 

Outlander PHEV otrzymał również najwyższe wyróżnienie na liście kilku największych producentów OEM na świecie i został doceniony za podniesienie poprzeczki w zakresie efektywności środowiskowej, która idzie w parze z przystępną ceną rynkową.

Wsparcie dealerów było kluczowe dla sukcesu Outlander PHEV dzięki szerokiej dostępności pojazdu w niemalże całym kraju. Znakomite 47 procent sprzedaży Outlander PHEV pochodzi z Québec. Pięciu największych sprzedawców Outlander PHEV na przestrzeni roku to Québec Mitsubishi (Québec), Metrotown Mitsubishi (BC), St. Hyacinthe Mitsubishi (Québec), Wolfe Mitsubishi (BC) i Boisvert Mitsubishi (Québec).