Tesla: Autopilot powoduje mniej wypadków, niż człowiek

Tesla opublikowała nowy raport o bezpieczeństwie za czwarty kwartał. To drugi raport od czasu uruchomienia nowej inicjatywy w odpowiedzi na to, co firma uważa za nieuczciwe relacje z wypadków z udziałem Tesli przez media.

Liczba wypadków na milę wzrosła w stosunku do poprzedniego kwartału, ale wydaje się, że Autopilot nadal wydaje się bezpieczniejszy niż ludzie.

W październiku koncern przedstawił pierwszy raport bezpieczeństwa, który ukazał się w trzecim kwartale 2018 roku.

W tym czasie Tesla podała, że zarejestrowała „jeden wypadek na 3,34 miliona mil, w którym kierowcy mieli autopilota”.

Jeśli chodzi o mile bez autopilota, Tesla deklaruje, że zarejestrowano „wypadek lub zdarzenie przypominające wypadek na każde 1,92 miliona przejechanych kilometrów”.

W czwartym kwartale raportu Tesla zmienił podejście i zamiast tego uruchomiła mikrowitrynę dla raportów bezpieczeństwa pojazdu.

Firma potwierdził dziś, że wypadki na autopilocie wzrosły do jednego na 2,91 miliona mil w ostatnim kwartale.

To samo dotyczy kilometrów przejechanych przez ludzi w pojazdach Tesli: jeden na 1,58 miliona mil.

Zgodnie z najnowszymi danymi NHTSA ogólna średnia to jeden wypadek na 436 000 mil – co oznacza, że wypadki są rzadsze w pojazdach Tesla.

Mimo to, liczba wypadków na mile wzrosła zarówno dla autopilota, jak i dla kierowców w porównaniu do poprzedniego kwartału, ale można to wytłumaczyć trudnymi warunkami drogowymi na większości rynków w ciągu ostatnich kilku miesięcy.