Koncepcyjny sportowy sedan Nissana zadebiutuje w Detroit

Koncepcja Nissan IMs, z rewolucyjnymi nowymi proporcjami nadwozia i ogromną przestrzenią wewnętrz – w tym unikalną konstrukcją siedzeń „Premier Seat” 2 + 1 + 2  ma na celu stworzenie całkowicie nowego segmentu pojazdów, sportowego sedana z podwyższonym poziomem.

Pojazd koncepcyjny z napędem elektrycznym na wszystkie koła, z pełną autonomiczną zdolnością jazdy, zadebiutuje na świecie podczas 2019 North American International Auto Show . 

Le Vot ogłosił również, że po zeszłotygodniowym debiucie Nissan LEAF e + na targach Consumer Electronics Show , Nissan wprowadzi do sprzedaży dodatkowych siedem pojazdów elektrycznych do 2022 roku.

Koncepcje IMs o wyjątkowo mocnym designie zewnętrznym i wewnętrznym są możliwe dzięki innowacyjnej technologii elektrycznej i autonomicznej, która jest ucieleśnieniem Nissana Intelligent Mobility, wizji firmy zmieniającej sposób integracji samochodów w społeczeństwie.

Układ przeniesienia napędu wykorzystuje wysokowydajny napęd na wszystkie koła (AWD) napędzany parę silników elektrycznych umieszczonych z przodu i z tyłu pojazdu. Rezultatem jest idealny balans masy przedniej i tylnej, wyjątkowa przyczepność na śliskich powierzchniach jezdnych i doskonałe osiągi na zakrętach. Dzięki zaawansowanemu zawieszeniu pneumatycznemu, które dostosowuje się do różnych sytuacji podczas jazdy.

Elektryczny układ napędowy pojazdu składa się z dwóch silników elektrycznych (przód i tył), które generują 483 KM i 590 Nm momentu obrotowego, a 115-kWh zapewnia szacunkowy zasięg 380 mil na jednym ładowaniu.