Mercedes-Benz planuje w tym roku zaprezentować całkowicie elektrycznego SUV-a

Mercedes-Benz planuje wprowadzić na rynek nowy kompaktowy SUV jeszcze w tym roku i podobno będzie oferować całkowicie elektryczną wersję napędową.

Nowy Mercedes-Benz SUV, który jest objęty wewnętrzną nazwą X247, został pomyślany jako bezpośredni rywal dla Audi Q3, BMW X1 i Lexus NX. Zostanie wyceniony i umieszczony powyżej istniejącego crossovera GLA, kiedy trafi do sprzedaży w Wielkiej Brytanii na początku przyszłego roku, po planowanej premierze na wrześniowej wystawie we Frankfurcie. 

Niemiecki producent samochodów planuje podobno wiele różnych opcji układu napędowego, od silnika wysokoprężnego do silnika benzynowego po hybrydę typu plug-in, ale także opcję całkowicie elektryczną.

Kilku producentów samochodów planuje wydać w tym segmencie całkowicie elektryczny samochód terenowy, jak Tesla Model Y, a ostatnio Audi potwierdziło pojazd w tym segmencie.

Nowy Mercedes został opracowany, aby wykorzystać jeszcze bardziej rozwiniętą wersję elektrycznego układu napędowego przeznaczoną na nadchodzące EQA. Będzie używać dwóch silników elektrycznych – jednego napędzającego przednie koła, a drugiego napędzającego tylne koła. Niewiele wiadomo na temat nowego modelu, ale niektórzy twierdzą, że użyte zostaną baterii o pojemności co najmniej 60 kWh.

SUV zostanie zaprezentowany we wrześniu na Salonie Samochodowym we Frankfurcie.

W międzyczasie Mercedes-Benz pracuje nad wprowadzeniem EQC, pierwszego pojazdu elektrycznego nowej generacji.