TI Automotive dostarczy zbiorniki na paliwo na potrzeby programu luksusowych pojazdów elektrycznych firmy Karma Automotive

Firma TI Automotive, wiodący, międzynarodowy dostawca technologii systemów płynów motoryzacyjnych ogłosiła dzisiaj, że dostarczy formowane rozdmuchowo-plastikowe zbiorniki na paliwo w ramach programu luksusowych pojazdów elektrycznych firmy Karma Automotive. Wiodąca w branży technologia TI Automotive umożliwia lekkim, plastikowym zbiornikom radzenie sobie z parą pod wysokim ciśnieniem wytwarzaną w pojazdach elektrycznych ze zwiększonym zakresem energii (EREV), na przykład tym produkowanym przez Karma w Południowej Kalifornii. 

Począwszy od następnej jesieni zbiornik będzie elementem nowego luksusowego pojazdu elektrycznego Karma, tym samym stanowiąc międzynarodowy debiut wyjątkowego, podwójnie formowanego zbiornika w zastosowaniach HEV. Innowacyjny plastikowy zbiornik, który już jest w użyciu w przedprodukcyjnych pojazdach walidacyjnych, nie tylko waży znacznie mniej niż tradycyjne zbiorniki stalowe, ale także jest odporny na ciśnienie pary nawet do 500 mbar. To z kolei oznacza, że możliwa jest optymalizacja trybu jazdy w pełnym zakresem elektrycznym pojazdu. Firma TI Automotive produkuje zbiorniki przy wykorzystaniu własnego, opatentowanego procesu produkcji Tank Advance Process Technology (TAPT), który zdobył nagrodę za innowacyjność PACE 2014. 

„TI Automotive wykorzystuje technologie projektowania i produkcji w celu opracowania szerokiego zakresu zaawansowanych plastikowych zbiorników w odpowiedzi na wymagania związane z ciśnieniem pary paliwowej w pojazdach EREV. Podwójnie formowany zbiornik w pojazdach Karma jest najbardziej wydajnym produktem na zróżnicowanym rynku luksusowych pojazdów elektrycznych. Nasi klienci z całego świata są podekscytowani tym postępem technologicznym, a my nieustannie utwierdzamy naszą pozycję lidera w zarządzaniu płynami” – skomentował Hans Dieltjens, wiceprezes wykonawczy do spraw zbiorników na paliwo i systemów połączeń. 

Marka Karma produkuje obecnie dwa luksusowe pojazdy elektryczne: Revero i limitowany Aliso. Oba pojazdy zostały zaprojektowane z myślą o niezapomnianych, luksusowych wrażeniach przy prowadzeniu pojazdu elektrycznego poprzez innowacyjne wzornictwo, technologię i personalizację. Przyszłość producenta pojazdów opiera się na dobrze finansowanej strategii biznesowej i planie produktowym, który sięga w kolejną dekadę, jak donosi Bob Kruse, główny dyrektor technologii w Karma. 

„Mamy do dyspozycji odpowiednich pracowników do realizacji naszych celów, solidny plan na przyszłe produkty i współpracujemy z odpowiednimi partnerami, którzy mogą przyspieszyć nasz rozwój technologii i produktu – wyjaśnił Kruse. – Niewiele dużych pojazdów elektrycznych na świecie dorównuje Karma Revero pod względem wydajności, luksusu i skuteczności. Nowoczesna technologia plastikowych zbiorników TI Automotive pozwoli luksusowym pojazdom nowej generacji osiągnąć jeszcze lepsze wyniki” – dodał dyrektor. 

Źródło: TI Automotive