Nissan x OPUS wykorzysta akumulatory drugiej generacji

Firmy Nissan Energy i OPUS Campers podjęły współpracę w zakresie inteligentnego kempingu, w którym wykorzystano baterie pojazdów elektrycznych Nissana drugiej generacji, aby zapewnić całemu systemowi energię przez cały tydzień – z dala od sieci energetycznej.

Koncepcja Nissana x OPUS łączy niedawno zaprezentowany Nissan Energy ROAM, przenośny, uniwersalny, odporny na warunki pogodowe pakiet zasilający wykorzystujący technologię akumulatorów EV firmy Nissan, zapewniającą wygodną, wolną od emisji i cichą pracę.

Dzięki pojemności 700Wh i mocy wyjściowej 1 kW, ogniwa litowo-jonowe ROAM są odzyskiwane z pojazdów elektrycznych Nissana pierwszej generacji, zapewniając trwały, drugi cykl eksploatacji akumulatorów.

Jednostka Nissan Energy ROAM dostarcza zasilanie zarówno do obwodu 230V, jak i do obwodu 12V. Pomaga to w utrzymaniu wystarczającej autonomii energetycznej przez około siedem dni.

System pozwala cieszyć się wygodami domu, mając jednocześnie swobodę podróżowania. Nissan Energy ROAM można wyjąć z obudowy w kamperze i naładować z dala od pojazdu za pomocą standardowego gniazda domowego 230 V lub podłączyć do modułu słonecznego.