Porsche zapowiada następną generację Macana, która ma być całkowicie elektryczna

Porsche ogłosiło wczoraj, że Macan nowej generacji będzie całkowicie elektryczny. Rozpoczęły się już nawet pierwsze inwestycje w fabryce w Lipsku, aby przygotować się do produkcji nowego pojazdu.

Elektromobilność i Porsche idą w parze idealnie; nie tylko dlatego, że łączy je podejście do wysokiej wydajności, ale przede wszystkim ze względu na ich sportowy charakter. Do 2022 roku zainwestujemy ponad 6 miliardów euro w mobilność elektryczną, a do 2025 50% wszystkich nowych samochodów Porsche będzie miało elektryczny układ napędowy. 

Porsche potwierdziło, że pokaże elektryczną wersję Macan pod koniec 2019 roku, a wkrótce potem Taycana Cross Turismo.

Pojazd powinien wejść do produkcji na początku następnej dekady. Porsche potwierdził, że będzie to pierwszy pojazd z PPE, który jest następną generacją platformy elektrycznej o nazwie Premium Platform Electric (PPE), z którą Porsche i Audi współpracują od dwóch lat.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że Porsche rozważa zwiększenie produkcji Taycan do około 40 000 sztuk, co jest bardzo ważne dla niemieckiego producenta samochodów z segmentu premium.Porsche produkuje obecnie 90 000 SUV-ów typu Macan rocznie.