14 marca Tesla odsłoni Model Y

Tesla wreszcie ujawni Model Y, całkowicie elektryczny crossover oparty na Modelu 3 zostanie pokazany 14 marca w Los Angeles. CEO Elon Musk potwierdził dzisiejszą wiadomość.

Ponad rok temu Musk powiedział, że Model Y zostanie zaprezentowany 15 marca 2019 r. – termin premiery nie był jednak przez niego potwierdzony, aż do teraz. Według nowego tweeta Muska, 14 marca w Tesla Design Studio w Hawthorne w Kalifornii zostanie pokazany nowy pojazd elektromobilnego giganta.

W opublikowanym w ubiegłym miesiącu liście akcjonariuszy Q4 Tesla potwierdziła plany osiągnięcia produkcji seryjnej do końca 2020 r. Produkcja pierwszych pojazdów rozpocznie się w fabryce Gigafactory 1 w Nevadzie, ale również w Gigafactory 3 w Chinach.

Przypomnijy w październiku 2018 r. Musk ogłosił, że zatwierdził prototyp Tesli Model Y i stwierdził, że będą one gotowe na wejście na rynek konsumencki w 2020 rok. Oczekuje się, że Model Y będzie wyższą i większą wersją Modelu 3.

CEO poinformował, że nowy model będzie wyglądał bardzo podobnie do modelu 3 i nie będzie posiadał drzwi typu Falcon Wing.

Szczegółowe specyfikacje i informacje o cenach zostaną ogłoszone podczas premiery w przyszłym tygodniu.