Porsche Taycan notuje wynik 20 000 rezerwacji

Chociaż Porsche Taycan nie zostanie zaprezentowany do września, a ostateczny projekt nie jest jeszcze znany, na świecie znalazło się już ponad 20 000 potencjalnych nabywców.

Nie jest jeszcze możliwe wstępne zamówienie Taycan ; jednak za 2500 euro można zarejestrować swoje zainteresowanie zakupem w ramach programu depozytowego – około 20 000 klientów  na całym świecie już to zrobiło.Jest to znacznie wyższy wynik, niż oczekiwało Porsche.

Porsche początkowo planowało wyprodukować 20 000 pojazdów w pierwszym roku. Ogromne zapotrzebowanie na elektryczny samochód sportowy wymusiło jednak na firmie zmianę decyzji i tak oto w styczniu Porsche ogłosiło, że zamierza podwoić produkcje do 40 000 sztuk. Pojazdy zostaną zbudowane w tym samym zakładzie Zuffenhausen, który również produkuje 911.

Porsche zaoferuje Taycan z dwoma rozmiarami baterii; podstawowa wersja z mniejszą baterią wejdzie na rynek z ceną około 100 000 euro. Podobnie jak w przypadku silników spalinowych, będzie również wiele atrakcyjnych dodatków.