Karty odsłonięte. Tesla zaprezentowała Model Y

Tesla oficjalnie pokazała Model Y na dzisiejszej imprezie w Hawthorne. Pokaz nie przyniósł większych niespodzianek, ale na pewno spełniły się oczekiwania wielu.

Model Y oferować będzie 300 mil zasięgu. Ten kompaktowy SUVa oparty został na platformie Model 3, która zaskakująco zaoferuje do 7 miejsc.

Zgodnie z przewidywaniami, nie ma wielkiej niespodzianki, jeśli chodzi o projekt Modelu Y, ponieważ ma on być połączeniem sedana crossover / compact SUV. Konstrukcja modelu Y jest niezwykle podobna do konstrukcji modelu 3.

Co odróżnia zatem Y od 3? Na pewno siedzi nieco wyżej niż w Model 3. Na zdjęciach prezentacyjnych widać, że jest to prawie wysokość Modelu X. Większy rozmiar pozwala uzyskać łącznie 66 stóp sześciennych 1,9 metra sześciennego przestrzeni bagażowej, a jedną z większych niespodzianek jest fakt, że rzeczywiście pojazd będzie miał opcjonalny trzeci rząd siedzeń i oferować do 7 miejsc.

Firma opublikowała wszystkie specyfikacje modelu Y. Oto główne z nich:

  • do 300 mil zasięgu
  • spodziewana ocena 5 gwiazdek
  • 3,5 sekundy 0-60 mph
  • Współczynnik oporu 0,23

Imponujące osiągi aerodynamiczne umożliwiają dłuższy niż oczekiwany zasięg 300 mil na jednym ładowaniu dzięki akumulatorowi dalekiego zasięgu.

Cena początkowa ma ostatecznie wynosić 39 000 USD dotyczy to pakietu „Standard Range.