Hyundai wprowadza na rynek kanadyjski SUVa z ogniwami paliwowymi NEXO

Hyundai Canada ogłosił ogólnokrajową premierę SUVa napędzanego ogniwami paliwowymi. Współpracując z Modo, pierwszą spółką tego typu w Vancouver, NEXO wprowadzi technologię ogniw paliwowych do znacznie szerszego grona odbiorców niż kiedykolwiek wcześniej.

NEXO jest napędzany wodorem, w pełni zrównoważonym źródłem energii, które pozwala pojazdowi emitować czystą parę wodną. Technologia ta zapewnia również pojazdowi wyjątkowo duży zasięg w zimnym klimacie w porównaniu z innymi elektrycznymi układami napędowymi, dzięki czemu pojazdy są szczególnie odporne na kanadyjskie zimy. Co więcej – pięciominutowy wkład pozwoli przejechać do 570 km (354 mil). 

Modo udostępni dwa pojazdy NEXO do użytku konsumentów w nadchodzących tygodniach za pośrednictwem usług carsharingu. Współpraca ta zapewni Vancouver dostęp do pojazdów napędzanych ogniwami paliwowymi, co pozwoli większej liczbie Kanadyjczyków niż kiedykolwiek poznać i doświadczyć tej technologii z pierwszej ręki. Hyundai będzie również pierwszym producentem pojazdów napędzanych ogniwami paliwowymi dostępnych w sprzedaży detalicznej za pośrednictwem wybranych lokalnych dealerów.