GM zainwestuje 300 milionów dolarów w produkcję nowego Chevroleta EV

General Motors ogłosił inwestycję w wysokości 300 milionów dolarów na produkcję nowego pojazdu elektrycznego Chevroleta, który będzie oparty na technologii Bolt EV.

Pieniądze trafią do zakładu GM Orion Township w stanie Michigan, gdzie obecnie produkuje się Bolt EV . 

GM oznajmił, że inwestycja przyniesie 400 nowych miejsc pracy w zakładzie, w którym nowy EV zostanie produkowany. Jest jeszcze kilka innych szczegółów na temat tego pojazdu, poza stwierdzeniem GM, że zostanie „zaprojektowany i opracowany w zaawansowanej wersji” architektury Bolt EV. Producent samochodów obiecuje, że więcej informacji na temat nowego Chevroleta EV zostanie opublikowanych tak szybko jak to będzie możliwe.

Inwestycja jest częścią zapowiedzianej łącznej inwestycji w wysokości 1,8 miliarda USD w amerykańskich zakładach produkcyjnych GM. Prezes i dyrektor generalny GM Mary Barra na ostatniej konferencji prasowej powiedziała:

Ten nowy pojazd elektryczny Chevrolet jest kolejnym pozytywnym krokiem w kierunku naszego zaangażowania w przyszłość elektromobilności. GM będzie nadal inwestować w nasze fabryki w USA, gdzie widzimy możliwości rozwoju.