Rekordowa liczba samochodów plug-in na drogach w Wielkiej Brytanii

Liczba nowych samochodów elektrycznych na brytyjskich drogach wzrosła o trzy czwarte w ubiegłym roku, wynika pochodzą z nowych danych Motorparc opublikowanych dzisiaj przez Society of Motor Manufacturers and Traders (SMMT).

Największa w Wielkiej Brytanii analiza motoryzacyjna pokazuje, że obecnie na naszych drogach znajduje się rekordowa liczba 195,410 pojazdów elektrycznych, co odzwierciedla rosnący wybór oferowanych obecnie modeli. Ogółem liczba pojazdów napędzanych paliwami alternatywnymi wzrosła w ubiegłym roku o prawie 30%.

Kierowcy korzystają z najnowszej technologii pojazdów niskoemisyjnych – czy to benzyny, oleju napędowego czy AFV – średnia emisja CO2 według brytyjskiego Motorparc spadła do najniższego w historii poziomu – 17,8% w porównaniu z rokiem 2008. 

Dzięki inwestycjom producenta w zaawansowane układy napędowe, typy przekładnie, lekkie materiały i aerodynamika, samochody są bardziej wydajne niż kiedykolwiek wcześniej, a kierowcy dostrzegają wiele korzyści.

Rekordowa liczba samochodów w Wielkiej Brytanii wynosząca 34,9 miliona, nigdy nie była bardziej zróżnicowana. W ubiegłym roku na drogach pojawiło się ponad 1600 modeli i prawie 68 000 różnych specyfikacji.