Sprzedaż samochodów elektrycznych w Kalifornii nadal rośnie

Sprzedaż pojazdów elektrycznych w Kalifornii wzrosła o 13 procent w ciągu pierwszych trzech miesięcy tego roku (w porównaniu z tym samym okresem ubiegłego roku) zgodnie ze raportem przygotowanym przez Veloz.

Kalifornia jest piątą co do wielkości gospodarką na świecie, a samochody elektryczne są siódmą największą pod względem wartości kategorią eksportu zagranicznego (po samolotach, urządzeniach przemysłowych, diamentach, sprzęcie sieciowym, układach scalonych i migdałach). 

  • Porównując pierwszy kwartał 2018 roku z pierwszym kwartałem 2019 roku, sprzedaż samochodów elektrycznych wzrosła o 13 procent.
  • I kw. 2019 r. Kontynuował wzrosty sprzedaży w stosunku do roku poprzedniego, które rozpoczęły się w 2018 r. Każdy miesiąc I kwartału był większy niż ten sam miesiąc poprzedniego roku.
  • Całkowita sprzedaż samochodów elektrycznych w Kalifornii wzrosła o 84 procent od 2017 r. (96 847) do 2018 r. (177 781).

Veloz rozpoczął publiczną kampanię uświadamiającą „ Electric For All ”, aby edukować i inspirować Kalifornijczyków do zakupu pojazdów elektrycznych.