Tesla pracuje nad nową baterią, która wytrzyma milion mil pracy

Prezes Tesli Elon Musk oznajmił, że producent samochodów pracuje nad nowym zestawem akumulatorów, który pojawi się w przyszłym roku.

Mówiąc o ekonomii przyszłej floty podczas wydarzenia Autes Autonomii w Tesli, Musk podkreślił, że pojazdy muszą być jeszcze bardziej trwałe, aby ekonomika całego rynku była na odpowiednim poziomie:

„Budowane obecnie samochody są zaprojektowane na miliony kilometrów eksploatacji. Jednostka napędowa jest zaprojektowana, przetestowana i zatwierdzona na 1 milion mil pracy. ”

Ale prezes przyznał, że akumulatory nie są zbudowane tak, aby wytrzymywały milion mil. Zaledwie tydzień temu Musk powiedział, że budowali Model 3 tak długo, jak samochód dostawczy, a moduły baterii powinny wytrzymać 300 000 mil i 500 000 mil. 

Tesla planuje również wymianę modułów akumulatorowych.

Musk dodał, że pojawiła się nowa bateria Tesli, która będzie działać tak długo, jak reszta podzespołów:

„Nowy zestaw akumulatorów, który prawdopodobnie wejdzie do produkcji w przyszłym roku, został zaprojektowany specjalnie na 1 milion mil pracy”.

Dyrektor generalny powiedział, że optymalizują każdy aspekt samochodów, w tym opony, aby stworzyć „super wydajny” samochód.