Hyundai Motor i H2 Energy będą partnerami w zakresie mobilności wodorowej w Europie

Hyundai Motor Company i H2 Energy AG podpisały umowę, której celem jest przejęcie wiodącej roli w rozwijającym się ekosystemie mobilności wodorowej w Europie.

Aby rozpocząć działalność, Hyundai Motor dostarczy do Hyundai Hydrogen Mobility 1600 ciężkich ciężarówek elektrycznych z ogniwami paliwowymi.

Następnie duża część tych samochodów napędzanych ogniwami paliwowymi posłuży do stowarzyszenia bazy H2 Mobility Switzerland, która składać się będzie z firm transportowych i logistycznych, a także różnych innych podmiotów branżowych promujących mobilność wodorową w Szwajcarii.

Wspólny podmiot będzie dalej rozszerzał swoją obecność na rynku w innych krajach europejskich poza Szwajcarią. 

Hyundai Hydrogen Mobility planuje również penetrację rynku sprzedaży wodoru poprzez spółkę zależną, która produkuje i dostarcza wodór w Szwajcarii, z perspektywami wejścia do innych krajów europejskich.

Wraz z ustanowieniem Hyundai Hydrogen Mobility, Hyundai spodziewa większych udziałów w rynku w Szwajcarii, gdzie popyt na ciężarówki napędzane ogniwami paliwowymi ma wzrosnąć z powodu krajowego podatku drogowego od samochodów ciężarowych z silnikiem wysokoprężnym, co zachęci operatorów flotowych samochodów ciężarowych z silnikami wysokoprężnymi do przejścia na zero emisyjne pojazdy.