Po Niagarze kursować będą elektryczne statki pasażerskie

Słynny rejs Maid of the Mist Niagara Falls obsługiwane będą przez dwa całkowicie elektryczne statki pasażerskie zbudowane w USA. Nowe łodzie o zerowej emisji mają zadebiutować w połowie września tego roku.

Po wejściu statków do służby we wrześniu flota Maid of the Mist stanie się w pełni elektryczna. Maid of the Mist IV i Maid of the Mist VII, dwie bieżące stalowe łodzie z silnikiem Diesla, zostaną wycofane.

Łodzie zostały zaprojektowane przez Propulsion Data Systems i są budowane przez firmę Burger Boat Company z Manitowoc, Wisc. Zostaną przetransportowani na miejsce służby jeszcze w tym miesiącu, gdzie zostaną opuszczone do suchych doków, gdzie zostaną ostatecznie zmontowane.

ABB dostarcza system zasilania i napędu dla nowych statków, w tym akumulatory litowo-jonowe i system ładowania lądowego. Po każdej wycieczce do wodospadów i z powrotem łodzie elektryczne będą ładowane przez siedem minut, aby doprowadzić akumulatory do 80% naładowania.

Maid of the Mist po raz pierwszy został uruchomiony w 1846 roku i działa nieprzerwanie, co czyni go jedną z najdłużej działających atrakcji turystycznych w Ameryce Północnej.