Ponad 15 tys. osób zarezerwowało nowego elektryka od Volkswagena

Niecały tydzień po rozpoczęciu wstępnej rezerwacji dla ID.3 otrzymano ponad 15 000 rezerwacji.

To już ponad połowa całkowitej ilości rezerwacji wstępnych (wynoszącej 30 000 pojazdów). Volkswagen odnotował największe zainteresowanie na rynkach Niemiec, Norwegii, Holandii, Wielkiej Brytanii i Szwecji.

Systemy informatyczne platform wstępnej rezerwacji są teraz stabilne po początkowym zalewie klientów.

Jürgen Stackmann, członek zarządu marki Volkswagen Passenger Cars odpowiedzialny za sprzedaż, marketing i obsługę powiedział: „Pozytywna odpowiedź pokazuje, że wielu klientów jest gotowych na e-mobilność. Ludzie, którzy chcą być jednymi z pierwszych, którzy poprowadzą ID.3. Liczba rezerwacji stale rośnie.”

Potencjalni klienci mogą zarejestrować się online na stronie volkswagen.com/id-prebooking, wpłacając depozyt w wysokości 1000 €.

Oprócz kompleksowego wyposażenia, klienci kupujący pojazd w wydaniu specjalnym 1ST ID.3 skorzystają z możliwości ładowania energii elektrycznej bez ponoszenia kosztów przez pierwszy rok we wszystkich publicznych punktach ładowania podłączonych do aplikacja Volkswagena.

Produkcja ID.3 1ST rozpocznie się zgodnie z planem pod koniec 2019 r., A pierwsze pojazdy zostaną dostarczone w połowie 2020 r.